FK Maraton Pelhřimov vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 27.10.2024 13:00

Béčko zválcovalo neškodné Radkovice

Hosté přijeli pouze s deseti hráči a i když se snažili o rychlý přechod do útoku, v obraně měli příliš mezer, některých dokázali domácí využít. Spokojenost panuje s nasazením po celý zápas i s výsledkem, horší bylo někdy nedbalé zahazování a nedotažení šancí, což by v zápase s těžším soupeřem mohlo být rozhodující.

Utkání 9.ligy 5.10.2024   Rapotice B- Radkovice 10:1 (7:0)

Sestava Rapotic B

Krčma Adam - Šmarda David,Jašek Roman, Matoušek Michal st., Brunclík Lukáš(58.Slaný Petr), -  Matoušek Michal ml.,Opálka Petr, Doležal Vít ,Dobeš Michal - Tesař Petr,Laš Martin

Střelci : 9.Matoušek Michal ml.,17. Doležal Vít, 18. Laš Martin , 26. Doležal Vít, 32. Laš Martin (penalta), 35.Tesař Petr, 44.Laš Martin, 50.Matoušek Michal ml. ,65. Šmarda David , 66.Tesař Petr - 60.Slatinský Kamil

V úvodu zápasu měl dostatek prostoru Matoušek mladší, když se neujaly dvě jeho přihrávky před branku, tak v 9.min. zakončil samostatný únik z pravého křídla sám 1:0. V 17.min. dával zpětnou přihrávku opět Matoušek ml. a Vít Doležal poklidil svůj první gól za dospělé 2:0. Vzápětí opět centr aktivního Matouška ml., hlavičku Víti Doležala usměrnil do sítě Martin Laš 3:0. Ve 26.min. si na míč za obranu zaběhl opět Vít Doležal a poslal ho přesně k tyči 4:0. Přišla 32.min. kdy se Petr Tesař proháčkoval do brankové pozice, byl sražen a Martin Laš penaltu bezpečně proměnil 5:0. O chvíli později se do gólové situace dostal Petr Tesař sám a tentokrát branku trefil 6:0. Poločasový výsledek snů pečetil po krásné uličce Petra Opálky opět Martin Laš 7:0. Hosté se během prvního poločasu k ohrožení branky nedostali.

V úvodu druhé půle zůstali domácí o trochu déle v kabině a Krčma musel ukázat dva antigólové zákroky aby uhájil čisté konto, potom ale útočná rapotická vozba opět rozebrala hostující obranu a zcela volný Matoušek ml. opět bezpečně trefil 8:0. Radkovičtí se branky dočkali po tresném kopu odraženém od zdi, přišla trošku nečekaná střela, která doplachtila do sítě 8:1. Domácí některé šance začali zbytečně přehrávat a brankostroj se trošku zastavil. Na to se nemohl dívat pravý obránce David Šmarda, který prošel obranou a také vstřelil svůj první gól 9:1. Poslední platná branka padla po pěkné kombinaci Doležala s Tesařem, kdy Doležal trefil pouze brankáře a Tesař dorazil vyražený míč 10:1. Výsledek mohl být mnohem vyšší, ale rapotičtí některé situace ve vápně začali přehrávat bez střelby a některé šance zahodili hodně ledabyle. Po vystřídání odstoupil i Martin Laš a tak se početní síly na hřišti od 60.min.vyrovnaly. Podařilo se vstřelit i 11.branku ,ale než se střela střídajícího Petra Slaného dostala do sítě, stihl hlavní rozhodčí odpískat faul na Opálku. Následný tresný kop brankář dokázal pokrýt, i tak přišla vysoká a zasloužená výhra, která možná až moc namlsala diváky do dalších zápasů.

1. FK Maraton Pelhřimov 9 28:3 27
2. TJ Nová Ves 10 18:11 20
3. FSC Stará Říše 9 18:9 16
4. Slovan Kamenice n/L. 9 21:12 15
5. FC Chotěboř 9 12:8 15
6. SK Okříšky 9 14:11 12
7. Sapeli Polná 9 8:8 12
8. TJ Sokol Pohled 9 15:18 11