Áčko stále bez výhry

Ani sedmé utkání výhru nepřineslo a Chotěboři jsme podlehli rozdílem třídy.

FC Rapotice – FC Chotěboř 0:3 (0:1)

Sestava: Laš T., Matoušek, (70´ Tesař), Palát, Pipek, Liusik, Klíma, Adamenko,(85´Matoušek M. ml.), Laš M., Durajka,(85´ Matoušek M. st.), Čech, Šmarda

Utkání začalo lépe pro hosty a hned v páté minutě měli hosté velkou šanci, kterou však domácí brankář zlikvidoval. Na neproměněné šance to bylo 1:1 ve 13 té minutě, když Šmardovu hlavičku vykopl brankář Gregor na brankové čáře. Hosté měli malinko více ze hry a dostali se do dvou tutových šancí. Nejprve Palát ve skluzu trefil našeho brankáře, od kterého se míč odrazil k úplně volnému hráči Chotěboře. Ten však na malém vápně trestuhodně přestřelil. Další šanci měli hosté o pár minut později, ale domácí brankář byl na místě. Změnu skóre tak přinesla nejméně nápadná akce v závěru. Nákop hostů měl zdánlivě pod kontrolou Pipek, náhlá ztráta však vyústila v centr a nikým nehlídaný Víšek měl před prázdnou brankou snadnou úlohu 0:1.

Druhá půle začala našim tlakem a začátek jsme měli pevně v rukách. Obří šanci pak spálil Milan Laš, když ho opět skvěle vychytal hostující Gregor. Náš tlak otupila po čtvrthodině druhá branka hostů, když si po krásné přihrávce vychutnal pěknou kličkou našeho brankáře opět Víšek a z úhlu se trefil do černého. Na zkorigování jsme měli dvacet minut. I když jsme byli více na míči, do vápna se nám nepodařilo žádný centr dostat. Vrcholem zmaru pak byla penalta za ruku Adamenka. Zkrat našeho středopolaře potrestal přesnou ranou k pravé tyči Fiedler. Utkání se tak už dohrávalo jen z povinnosti.

Sedmé utkání bez výhry už je k zamyšlení. Stále pokračujeme v nastaveném módu ze začátku sezóny, a to se musí změnit! Bohužel, na jeden gól potřebujeme deset šancí a ty jsme dnes neměli. Doufejme, že tento smutný příběh s neproměňováním šancí brzy skončí.

1. FK Maraton Pelhřimov 9 28:3 27
2. TJ Nová Ves 10 18:11 20
3. FSC Stará Říše 9 18:9 16
4. Slovan Kamenice n/L. 9 21:12 15
5. FC Chotěboř 9 12:8 15
6. SK Okříšky 9 14:11 12
7. Sapeli Polná 9 8:8 12
8. TJ Sokol Pohled 9 15:18 11