Role papírového favorita jsme se nezalekli a v klidu dokráčeli pro tři body.

FC Velké Meziříčí - FC Rapotice 0:5 (0:2)

Branky: 3´ Ošmera, 14´ a 83´ Šmarda, 52´ a 59´ Palát

Sestava: Laš, Matoušek, (83´ Matoušek st.), Laš M., Zahrádka, Palát, Adamenko, Ošmera, Tesař P. (70´ Matoušek ml.), Liusik, Durajka, Šmarda.

Do utkání ve Velmezu jsme opět kvůli mnoha různým okolnostem cestovali v 11 lidech a 2 náhradníci se po utkání dorostu, připojili až těsně před výkopem. Na našem výkonu to však nebylo znát a už ve třetí minutě se po krásné přihrávce Petra Tesaře dostal sám před brankáře Petr Ošmera, který se v těchto situacích nemýlí 0:1. O deset minut později se nejlépe před brankou zorientoval Michal Šmarda a dal hostům klid na kopačky. I když jsme dlouho měli hru pod kontrolou, přesto jsme se nevyvarovali herního útlumu v závěru první půle. Domácí však ze své jediné šance branku nedali, a tak se šlo do kabin za našeho dvougólového vedení.

Druhá půle začala optickou převahou domácího mužstva. Klid na kopačky nám však vrátil v 52´ minutě Alda Palát, když vystihl rozehrávku domácího brankáře a v poklidu zavěsil. Svůj druhý gól přidal Aleš Palát po hodině hry. V závěru krásnou individuální akci Petra Ošmery zakončil do prázdné Michal Šmarda, a tak jsme ve Velmezu uloupili krásné tři body.

Poslední utkání podzimu odehrajeme v sobotu doma v okresním derby proti SK Okříšky.

1. FK Maraton Pelhřimov 9 28:3 27
2. TJ Nová Ves 10 18:11 20
3. FSC Stará Říše 9 18:9 16
4. Slovan Kamenice n/L. 9 21:12 15
5. FC Chotěboř 9 12:8 15
6. SK Okříšky 9 14:11 12
7. Sapeli Polná 9 8:8 12
8. TJ Sokol Pohled 9 15:18 11